Спадкування української нерухомості іноземцем. Досвід юридичного супроводу POLEX.

        В юридичну компанію Polex звернувся громадянин Німеччини, якому потрібно було прийняти спадщину (квартиру) від своєї матері, що проживала в Україні. Клієнт хотів отримати спадок і продати квартиру без його особистої присутності в Україні. Юристами юридичної компанії Polex було здійснено оформлення Свідоцтва про право на спадщину і юридичний супровід продажу квартири на основі юридичного аутсорсингу. Юристи Polex були уповноважені представляти інтереси Клієнта за довіреністю, яка була посвідчена нотаріусом і легалізована в Україні. Було підготовлено пакет всіх необхідних документів щодо прийняття спадщини для подачі їх нотаріусу для відкриття спадкової справи. Після перевірки нотаріусом документів отримали Витяг про реєстрацію спадкової справи.

          Далі була здійснена експертна оцінка квартири для нарахування і сплати суми податку для оформлення спадщини. За загальним правилом згідно з пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою. Оскільки, клієнт хоч і підпадає під категорію осіб, що звільняються від сплати такого податку, але він не є резидентом України, адже має місце постійного проживання і громадянство Німеччини, то відповідно до пп. 174.2.3 ПКУ ставка податку 18 % від оціночної вартості квартири. Крім того, такий об'єкт також оподатковується військовим збором, ставка якого становить 1,5 % від об’єкта оподаткування (оціночної вартості квартири).

      Після здійснення установлених законом дій юристами було отримане на ім'я клієнта нотаріально оформлене Свідоцтво про право на спадщину, що підтверджувало його право власності на квартиру.

У подальшому юристами компанії Polex за дорученням Клієнта був здійснений юридичний супровід продажу квартири. Для цього юристи здійснили підготовку необхідних документів для продажу (будинкової книги, технічного паспорту на житло, документи на право власності, договору купівлі-продажу, сплата зборів), й успішно були проведені переговори з покупцем, що завершилось підписання договору купівлі-продажу і здійснено переказ грошових коштів на рахунок Клієнта.