Успішний досвід узаконення будівель за процедурою “Будівельна амністія”

   До компанії POLEX звернувся клієнт, який прочитав про так звану “будівельну амністію”, забажав скористуватися привілеями та узаконити садовий будинок площею 130 кв.м. (1999 року) та дачний будинок площею 85 кв.м. (1995 року) та для впровадження визначеної законом процедури вирішив звернутися до доствідчених юбристів компанії.

    Юристи компанії розяснили клієнту, що 03.07.2018 набрав чинності Наказ Мінрегіонрозвитку “Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт”. Цим нормативно-правовим актом введено в дію механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. Дана амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків, а саме: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року. Головна умова для проведення такої амністії – щоб будівлі відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження. Будівлі нашого клієнта відповідали всім визначеним умовам.

    Амністія для таких об’єктів здійснюється за наступною процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться. Для проведення такої амністії суб’єкту необхідно подати до органу державного архітектурного контролю наступні документи: заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також), один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації, звіт про проведення технічного обстеження і засвідчені в установленому порядку копії документів копії документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт, технічного паспорта з відмітною про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта. При цьому технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Наказом подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення технічного обстеження. За визначеною процедурою було проведено узаконення будівель нашого клієнта.

    Не дивлячись на те, що даний нормативно-правовий акт прийнятий у 2018 році, а зараз 2019 будівельна амністія встановлена цим актом є безстроковою, а отже всі хто бажає узаконити своє будівництво, встигнуть це зробити за допомогою грамотних юристів.

   Однією із послуг компанії POLEX є узаконення самочинного будівництва, а також широкий спектр послуг, повязаних з операціями з нерухомістю.