недвижимость

Чек-ліст або катастрофа

13 ноября 2019 года

     Термін «чек-ліст» прийшов із авіації і передбачає собою постановку важливих питань з метою недопущення помилок і як наслідок – аварій та катастроф.  

      Для контролю якості виконання справ наших клієнтів ми теж  використовуємо чек-лісти.  

     Галузь нерухомості одна з найбільш ризикових галузей.  На нашому ринку нерухомості без перебільшення кожен третій об'єкт «проблемний». Тим більше – об'єкти від забудовника, які як правило ще не мають реєстрації. 

     Наш чек-ліст для контролю супроводження операцій з нерухомістю досить об'ємний. До того ж кожна з операцій та вид нерухомості має свою специфіку. Нижче ми приводимо тільки основні параметри за якими потрібно перевіряти готуючи будь яку операцію з нерухомим майном.    

     Отже, перевірці підлягають: 

 • Особа забудовника (замовника) об'єкта. Статус, склад, наявність ліцензій, дозволів та ін. Відповідність дозвільних документів дійсності (відомості в ліцензії, виданої на право здійснення будівництва, дозвіл ДАБІ на здійснення забудови повинні відповідати кодам та найменуванню юридичної особи.  Зв'язок забудовника з об'єктом забудови. (про ділову репутацію забудовника ви можете знайти інформацію в інтернеті самі).  
 • Права забудовника на земельну ділянку (Забудовник може не мати прав на земельну ділянку і тому можуть виникнути проблеми із порядком користування нею. Має бути чинний договір оренди або договір купівлі-продажу ділянки. Будівництво повинно здійснюватись виключно на землях цільового призначення «землі житлової та громадської забудови»); 
 • Містобудівні умов та обмеження (дуже важливий аспект про який ми поговоримо більш детально в наступних публікаціях на прикладі з нашої практики).  
 • Спори, арешти, заборони, фігурування нерухомості у кримінальних провадженнях щодо конкретного будівництва та інших об’єктів та субєктів.  
 • Технічні умови на підключення комунікацій (Кожен забудовник перед отриманням дозволу на будівництво повинен отримати технічні умови для підключення комунікацій. Це має бути окремий документ узгоджений з відповідними організаціями та установами); 
 • Відповідність обєкта нумерації, зовнішнім та внутрішнім параметрам, базовій технічній документації та нормативам.  

    Вищеперераховані чинники не є вичерпними. Кожен обєкт нерухомості індивідуальний. Для більш точного визначення таких чинників чи визначення небезпек слід перш за все обрати імовірну нерухомість для придбання і звернутись до кваліфікованих фахівців, якими є адвокати компанії POLEX.

    Що пропонує Вам Адвокатська контора «POLEX»: 

 • Консультації з правових питань щодо операцій з нерухомістю 
 • Комплексна послуга Правовий аналіз ситуації (ПАС), за результатами якої Ви отримаєте найбільш повний та обґрунтований висновок по ситуації з об’єктом нерухомості, що Вас цікавить 
 • Перевірка наданих контрагентом документів 
 • Підготовка договорів стосовно нерухомості – купівля-продаж, дарування, застава та інші. 
 • Представництво Ваших інтересів у відносинах з БТІ, ДАБІ та іншими структурами. 
 • Підготовка позовних заяв до суду. 
 • Представництво в суді Ваших інтересів досвідченим адвокатом, як в першій інстанції, так і в апеляційній чи касаційній впродовж всього судового розгляду 
 • Супроводження виконання рішення суду – як зі сторони кредитора, так і боржника. 

       Це лише узагальнений перелік тих послуг, які АК «POLEX» Вам пропонує. Кожне звернення індивідуальне, а отже вибір найоптимальнішого порядку дій для досягнення результату буде залежати від наданої Вами інформації. Представництво в суді може включати включно складання позовної заяви, а може враховувати участь адвоката безпосередньо в засіданні. Правовий аналіз ситуації може надаватись в рамках судового представництва, супроводження договорів стосовно нерухомості чи будь-якого іншого завдання, яке Ви перед нами поставите.

Чому саме POLEX? 

 • Більше 10 років роботи компанії, ще більше досвіду спеціалістів з різних галузей права.
 • Мотивованість та обґрунтованість порад юристів – ми завжди запропонуємо Вам всі можливі варіанти дій з прогнозованими наслідками 
 • Індивідуальний та гнучкий підхід до відносин з клієнтами – більшість послуг можуть бути надані дистанційно та відповідно до Ваших потреб.              Заповніть форму нижче та ми найближчим часом зв'яжемося з Вами.