недвижимость

НОВІ ПРАВИЛА РЕЄСТРАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ НЕЗАВЕРШЕНОГО БУДІВНИЦТВА, ЯКІ ПІДПАДАЮТЬ ПІД ПРИВАТИЗАЦІЮ

9 августа 2019 года

         26 червня 2019 року до Постанови Кабінету Міністрів України № 1127 «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» було внесено зміни в частині порядку державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва, які підпадають під приватизацію

    На даний момент на території України знаходиться велика кількість об’єктів незавершеного будівництва. На сьогоднішній день залишається досить актуальним питання визначення об’єкта незавершеного будівництва та порядку реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва.

   Процедура державної реєстрації права власності об’єктів незавершеного будівництва регулюється Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Постановою Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

   Відповідно до статті 27-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва необхідно подати наступні документи: документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом (у разі відсутності у Державному реєстрі прав зареєстрованого відповідного речового права на земельну ділянку), документ, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт, документ, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об’єкта (мається на увазі технічний паспорт об’єкта, який видається Бюром технічної інвентаризації, тобто БТІ).

   Для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва, що підлягає приватизації, подаються наступні документи: копія наказу Фонду державного майна України про включення об’єкта незавершеного будівництва до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації;  копія наказу державного органу приватизації про прийняття рішення про приватизацію такого об’єкта; документ, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об’єкта (мається на увазі технічний паспорт об’єкта, який видається Бюром технічної інвентаризації, тобто БТІ). Документ, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт, не вимагається у разі, коли реєстрація такого документа здійснювалася в Єдиному реєстрі документів.

   Між постановою та Законом не існує колізії з приводу правового регулювання державної реєстрації об’єкта незавершеного будівництва, але при цьому Постанова більш конкретно визначає порядок державної реєстрації. Вимоги, які діяли до моменту змін у постанові, передбачали ще й надання до переліку документів документа, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом, але зараз така вимога скасована. Вказані зміни стосуються документів, необхідних для подання щоб зареєструвати об’єкт незавершеного будівництва, який підпадає під приватизацію

   Залежно від підстав набуття права власності на об’єкт незавершеного будівництва, до документів необхідно додати рішення суду, якщо право власності перейшло за рішенням суду; якщо право власності набуто з прилюдних торгів то подається договір або свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів, а також інші документи, визначені постановою, що підтверджують право власності на вказаний об’єкт.

     Фахівці юридичної компанії «POLEX» мають значний досвід у рамках юридичного супроводу операцій з нерухомістю, державною реєстрацією нерухомості, а також досвід ведення судових справ щодо нерухомості (визнання права власності, поділ спільного сумісного нерухомого майна тощо).