incoterms2020

ПРАВИЛА ІНКОТЕРМС 2020: ЩО НОВОГО?

10 января 2020 года

    Правила Інкотермс являють собою міжнародні комерційні умови, комплект міжнародних правил  тлумачення найбільш широко використовуваних торговельних термінів (умов) в галузі міжнародної торгівлі.

    01.01.2020 року вступили в силу нові правила Інкотермс 2020. До цього часу діяли правила Інкотермс 2010. Вказана редакція направлена на перегляд діючих правил Інкотермс і полягає в тому, щоб їх максимально спростити, і крім того, видалити зайві базиси поставок, які можуть викликати плутанину і непорозуміння у використанні торгових термінів, більш чітко роз'яснити всі умови поставок для експортерів та імпортерів по всьому світу.

    В основі нових правил Інкотермс 2020 лежать наступні зміни:

  •   Видалення із правил терміну EXW (самовивіз), оскільки даний термін суперечить новим Митним кодексам Європейського союзу. Наразі умови поставки EXW використовуються в багатьох країнах тільки для внутрішньої торгівлі і практично не застосовується в зовнішньоекономічній діяльності.

  •   Видалення терміну FAS (вільно уздовж борта судна) Умови поставки FAS (Free Alongside Ship) використовуються, коли товари доставляються продавцю в порт відправлення країни-експортера, і тому застосовуються дуже рідко. Якщо використовується термін FAS і є затримка в прибутті судна, товар буде в доці протягом декількох днів доступний тільки покупцеві, і навпаки, якщо судно прибуде заздалегідь, товар не буде доступний покупцеві для відправки.

  • Поділ терміна FCA (Франко перевізник) на два базиси поставки. В основі цього поділу планується поділити цей базис на два правила Інкотермс: одне правило для наземної доставки, а інше правило для морських контейнерних поставок

  •   Зміна умов поставок FOB і CIF для контейнерних перевезень Наразі умови поставки FOB (Free On Board — Вільно на борту) і CIF (Cost, Insurance and Freight — Вартість, страхування і фрахт) в редакції Інкотермс-2010 актуальні для вантажів, що перевозяться водним видом транспорту шляхом розміщення товару на борту судна навалом або в упаковці. В нових правилах Інкотермс 2020 умови поставки FOB і CIF будуть використовуватися для транспортування контейнерів. Такі правила діяли в редакції Інкотермс 2000 і попередніх версіях. Нововведення такого характеру надзвичайно важливі для всіх учасників зовнішньоекономічної діяльності, адже приблизно 80% світової торгівлі здійснюється в контейнерній тарі.

  •   Введення нового терміну – CNI (Cost and Insurance - Вартість і страхування). Даний термін полягає в тому, що продавець виконав поставку, коли застрахований товар розміщений в зазначеному порту відвантаження. CNI дозволить продавцеві-експортеру нести відповідальність за міжнародне страхування вантажу. Умови поставки CNI включатиме вартість міжнародного страхування за рахунок продавця-експортера.

  •   Введення двох нових правил на основі видалення терміна DDP. Замість терміну DDP, що видаляється буде створено два нових базиси поставок DTP і DPP. DTP буде означати те, що продавець несе відповідальність за будь-які транспортні витрати з оплатою митних зборів, і доставки товарів до терміналу в країні призначення покупця. Умова поставки DPP буде означати те, що продавець несе відповідальність за будь-які транспортні витрати з оплатою митних зборів, і доставки товарів до будь-якого місця, що не є транспортним терміналом.

  Фахівці юридичної фірми «POLEX» у рамках юридичного супроводу ведення бізнесу надають юридичні послуги у сфері ведення зовнішньоекономічної діяльності. Профільні фахівці POLEX мають значний досвід надання послуг з ведення зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі:

  •  Консультування в сфері ЗЕД ( у тому числі щодо податкового, валютного законодавства)

•  Складання, правова експертиза та супровід ЗЕД-контрактів

•  Перевірка контрагентів на предмет надійності

Допомога в сертифікації товарів для експортерів

•  Правова підтримка контрагентів при взаєморозрахунках

•  Консультації щодо вибору оптимального митного режиму

•  Внесення товарних знаків до митного реєстру

•  Супровід митних спорів, оскарження дій / бездіяльності митних органів, в тому числі в судовому порядку

  Детальніше про послуги для бізнесу читайте на сайті в розділі “Для бізнесу” https://polex.ua/category/praktiki/dla_bisnesa