отмена актов ввода в эксплуатацию

Скасування актів введення в експлуатацію щодо окремих видів нерухомості: розширення переліку

11 ноября 2019 года

   Процедуру прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів врегульовує Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів » від 13.04.2011. Відповідно до пункту 3 цього Порядку: Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації (далі - декларація). Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, а також комплексів (будов), до складу яких входять об’єкти з різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката. Тобто, з огляду на цей пункт можемо сказати, що введення в експлуатацію здійснюється на підставі акту про введення в експлуатацію чи декларації.

   Натомість є такі об’єкти, які не потребують вказаних документів щоб почати ними користуватись. Перелік таких об’єктів встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. № 406 «Про перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняття в експлуатацію». Наприкінці 2018 року перелік таких об’єктів було розширено. Як правило відміна актів та декларацій стосується житлово-садово-дачних об’єктів. Відповідно до пункту 6 до таких об’єктів віднесено: зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків — щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків.

     У той же час пунктом 7 та 10 цієї постанови встановлюється наступне: розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до статті 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності Відновлення у дворах чи в межах мікрорайонів дитячих і спортивних майданчиків, майданчиків для вигулу домашніх тварин, майданчиків для відпочинку людей та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

   Тобто із вказаних положень можемо сказати, що не потребують введення в експлуатацію об’єкти без фундаменту, що мають характер садово-дачного призначення. Але це не вичерпний перелік об’єктів, більш детальний перелік об’єктів визначається цим Порядком і стосується не тільки об’єктів житлово-садово-дачного призначення, а й будівель пов’язаних із забезпеченням санітарного контролю на дорогах, об’єктів забезпечення діяльності залізниці тощо.

   Перелік визначений у постанові є далеко не конкретизованим і вичерпним. Для більш детального з’ясування чи потребує вказаний об’єкт введення в експлуатацію звертайтесь до фахівців юридичної компанії «POLEX», які мають напрацьований досвід юридичного супроводження будівництва і операцій із нерухомістю. Детальніше про послуги в зазначених сферах читайте в розділі Нерухомість.