упрощение ведения бизнеса

Спрощення правил ведення господарської діяльності: найважливіші проекти КМУ

30 октября 2019 года

    На дерегуляційному засіданні Кабінету Міністрів України 23 жовтня 2019 року було прийнято ряд рішень щодо спрощення здійснення господарської діяльності, тобто ведення бізнесу. У ході цього засідання урядом було скасовано деякі нормативні акти, що встановлювали зайві обмеження у сфері господарської діяльності чи були застарілими, а також схвалено нові законопроекти та постанови, які покликані спростити умови ведення бізнесу в Україні.

      Кабінетом Міністрів України прийнято наступні акти:

  •    Проект Закону України «Про саморегулівні організації ». У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що мета вказаного законопроекту є впровадження з урахуванням вітчизняного та міжнародного досвіду належної нормативної основи для розвитку саморегулювання господарської та професійної діяльності в Україні шляхом надання можливості суб’єктам господарської та професійної діяльності здійснювати саморегулювання такої діяльності через об’єднання у саморегулівні організації. Прийняття такого законопроекту має підвищити ефективність діяльності існуючих саморегулівних організацій, а також визначити подальший шлях для реального саморегулювання бізнесу замість державного регулювання.

  •     Законопроекту про внесення змін до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», який пропонує скасувати обов’язкову процедуру маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. Таке рішення сприятиме зникненню необхідності витрачати час та кошти на отримання контрольних марок для маркування примірників за умови їх сумнівної ефективності в сучасних умовах.

  •     Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно покращення інвестиційного клімату (щодо скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність)». Існування процедури державної реєстрації договорів вказаного виду є суттєвим бар’єром для інвестування в економіку України, оскільки державна реєстрація договорів давно втратила свою актуальність, але все ж залишається адміністративно-правовою перепоною для інвестування в економіку України.

     Також Кабінетом Міністрів прийнято ряд постанов, що спрощують умови господарської діяльності та підвищують конкурентоспроможність ведення бізнесу в Україні. Пресслужбою Міністерства економічного розвитку України вказується на те, що прийняті постанови сприятимуть створенню уніфікованих правил органічного виробництва та обігу органічної продукції в Україні. Вони будуть застосовуватися під час господарської діяльності у різних сферах органічного виробництва (птахівництво, тваринництво, рослинництво, бджільництво, тощо) та стануть основою для сертифікації органічних виробників. Це в свою чергу має підвищити зростання обсягів виробництва сертифікованої органічної продукції та встановить єдині правила органічного виробництва та обігу української й органічної продукції. І це дасть змогу розвивати діяльність суб’єктів бізнесу, що займаються сільськогосподарським товаровиробництвом.

    Також це сприятиме створенню системи ефективного функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду за рахунок ресурсів міжнародної технічної допомоги, без використання коштів платників податків. Це в свою чергу забезпечить економію для бюджету в 9,5 млн грн.

    З метою ефективного ведення бізнесу і належного юридичного супроводу своєї діяльності звертайтесь до фахівців нашої фірми «POLEX», ми допоможемо вам забезпечити належний правовий супровід господарської діяльності (створення бізнесу, податкове планування та поточне консультування, договірна робота, супровід зовнішньоекономічної діяльності) і уникнути будь яких адміністративно-правових ризиків при веденні бізнесу. Детальніше про послуги читайте в розділі “Для бізнесу”.