представительства в украине

Спрощення процедури відкриття представництв нерезидентів

29 октября 2019 года

          Кабінет Міністрів України 24 жовтня 2019 року повідомив про прийняття розробленої Мінюстом Постанови «Про деякі питання реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні», яка має полегшити процедуру відкриття представництв іноземних компаній в Україні.

       Текст даного нормативного акта ще не опубліковано, проте міністр юстиції Денис Малюська повідомив про основні зміни, що будуть запроваджені з набранням чинності постановою. По-перше, суттєво знизиться розмір збору за проведення реєстрації. На даний час це питання регулюється Інструкцією про порядок реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні, затвердженою Наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України № 30 від 18.01.1996 року.

     Відповідно до п. 4 вищезазначеної Інструкції, Під час прийняття документів на реєстрацію заявникові видається номер рахунку для сплати державного збору в розмірі 2500 доларів США. Цю суму зменшать до розміру одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2019 році – 1921 грн.).

    По-друге, окрім суми збору змінюються також строки проведення реєстрації представництва – з 60 робочих днів до 20. Виключення становитимуть компанії Росії, для яких залишаться ті ж самі строки реєстрації та розмір збору.

     Як зазначено вище, повного тексту Постанови ще не опубліковано, отже з впевненістю сказати про відсутність інших змін на даний час неможливо. Варто зазначити, що законодавство в даній сфері потребує більш детального закріплення, особливо в частині ліквідації, яка прописана в вищевказаній Інструкції вкрай лаконічно, лише одним пунктом із зазначенням підстав припинення діяльності представництва. Проте, навіть зазначені зміни розміру збору та строків реєстрації мають вплинути на економічну привабливість Українського ринки для іноземних компаній.

     Компанія «POLEX» має досвід надання послуг як з реєстрації, так і у сфері ліквідації представництв нерезидентів, в тому числі постійних, з правом ведення господарської діяльності.