Юридическое сопровождение строительства

Мы осуществим сопровождение всех этапов и видов строительства начиная от сопровождения выделения земельного участка  под строительство, составления всех видов договоров, связанных со строительством, получения необходимых разрешительных документов и до ввода в эксплуатацию объектов строительства.

Узаконение земли под застройку и договорная работа

изменение целевого назначения земли под любой вид строительства;
составление всех видов договоров, связанных со строительством
Сопровождение инвестиционных проектов, связанных с застройкой земельных участков, разработка и сопровождение договоров подряда со строительными компаниями
Заключение договора аренды земельного участка для строительства многоэтажного дома;

Узаконение/ государственная регистрация

Юридическое сопровождение получения лицензии на все виды строительных работ ;
Узаконение самовольного строительства;
Узаконение самовольной перепланировки помещений
Получение декларации на начало проведения строительных работ;
Ввод объекта строительства в эксплуатацию;
-Получение разрешительной документации на перепланировку объектов недвижимости
- Оформление разрешения на реконструкцию недвижимости

НОВІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ З БУДІВНИЦТВА ВИСОТНИХ БУДІВЕЛЬ І КОМПЛЕКСІВ: БУДІВНИЦТВО ХМАРОЧОСІВ

8 ноября 2019 года / автор: АнастасияОвчаренко

      Сучасний розвиток суспільства, промисловості і містобудування зумовлений будівництвом висотних житлових будинків, комплексів, офісних центрів та іншої категорії будівель.

     У зв’язку з цим змінюються і державні будівельні норми, які регулюють будівництво висотних будівель і комплексів. У лютому 2019 року Міністерством регіонального розвитку було затверджено Державні Будівельні Норми В.2.2-24:20ХХ Висотні будинки і комплекси. Вказані норми прийшли на зміну старим ДБН В.2.2-24:2009.

      Основними нововведеннями за чинними ДБН є проектування, будівництво та експлуатація висотних будинків і споруд з умовною висотою від 100 до 200 м включно. В окремих випадках як зазначається в нормах ДБН Проектування та будівництво висотних будинків із умовною висотою більше 200 м дозволяється виконувати згідно з індивідуальними технічними вимогами, які розробляються для кожного конкретного висотного будинку і затверджуються Мінрегіоном України. Натомість попередня редакція ДБН передбачала можливість будівництва висотних будівель від 73.5 до 100 метрів включно. Для більш конкретного розуміння висоти будівлі зробимо порівняння: висота будівлі в 150 метрів становить собою багатоповерхівку приблизно в 40 поверхів. Станом на 2018 рік найвищим хмарочосом в Україні є житловий комплекс в Києві на Кловському узвозі, 7 в. 47-поверхова будівля має висоту 168 метрів. На другому місці по висоті бізнес-центр Gulliver.

      Окрім дозволу на будівництво висотних будівель вказані норми вводять низку й інших сучасних вимог призначених для будівництва і облаштування будівлі. Так, по-перше, для здійснення будівництва актом враховується сейсмічна активність території України. На території України максимальна сейсмічна активність становить 6 балів і лише в окремих гірських регіонах Криму та Карпат активність становить максимум 7 балів. Стара редакція ДБН передбачала будівництво висотних будівель в зонах із сейсмічною активністю 7 балів висотою до 73.5 метри, натомість технічні розробки та обґрунтування в діючих нормах ДБН дозволяють здійснювати будівництво в зонах з такою активністю на висоту більш ніж 73.5 метри.

      По-друге, встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%. Чинними нормами ДБН передбачається те, що проектування перекриттів слід виконувати як нерозрізну монолітну залізобетонну плиту з мінімальною товщиною 200 мм. При новому будівництві висотних будівель встановлюється більша товщина стін, це спрямовано на цілісність будівель і убезпечення споруд від підземних поштовхів.

   По-третє, вводиться також і обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівельних споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориву вітру у висотній забудові ще на етапі проектування.

      Не можна оминути і не згадати про техніку пожежної безпеки. Так, в рамках нововведень передбачається облаштувань місць на дахах для посадки рятувальних вертольотів і проведення санітарно-рятувальних операцій. Зараз у чинних ДБН щодо висотних будинків прописано, що пожежний пост має розміщуватися в окремому приміщенні, прибудованому до зовнішньої стіни висотного будинку.

    Вказані зміни спрямовані у наближенні будівництва висотних будівель до світових стандартів. Прогресивні нововведення та зміни дозволять здійснити будівництво висотних будівель як і в сучасних розвинутих державах.

    Юридична компанія «POLEX» надає послуги у сфері юридичного супроводження будівництва. Юридичний супровід будівництва спрямований на належне в юридичному аспекті здійснення діяльності і ведення бізнесу по будівництву (детальніше про послугу супроводу будівництва: https://polex.ua/yuridicheskoe-soprovozhdenie-stroitelstva). Звертайтесь до фахівців нашої команди з метою найбільш успішного здійснення своєї діяльності.

Самовольное строительство: успешная защита интересов клиента

18 февраля 2019 года / автор: АнастасияОвчаренко

В компанию Polex обратился Глава Кооператива по строительству коллективных гаражей в связи с тем, что ему стало известно о судебном решении, которым гаражный кооператив снести самовольно построенные 10 гаражей. Сроки на апелляционное обжалование были пропущены. Повестки клиенту не приходили, о судебных заседаниях он не знал, в связи с чем не мог предоставить аргументы в свою защиту и предоставить важные доказательства, имеющие значения для правильного разрешения спора. Клиенту была оказана услуга Правовой Анализ Ситуации (ПАС)  и разработан план дальнейших действий. После общения с клиентом и изучения предоставленных им документов, адвокаты оперативно ознакомились с материалами судебного дела и выработали правовую позицию.  Было выяснено важное доказательство  по делу – Решения Харьковского горсовета, которым дано разрешение на эксплуатацию самовольно построенных объектов. В связи с чем были восстановлены сроки на подачу апелляционной жалобы, подана жалоба во Второй апелляционный административный суд, которая была удовлетворена судом и отменено решение первой инстанции.